15 Temmuz Darbesi ve Darbeciler Hakkında

14 Eylül 2017

A. Raif Öztürk

15 Temmuz darbecileri için kullanılan “..bunlar, Apo’dan bile aşağılık…” ifadelerini duyunca, kendi kendime: “Yok artık, konuşurken ölçüyü kaçırmamak ve 30 000 kişinin katili ile mukayese etmemek lâzım. Bunlar en azından mü’min” demiştim. Fakat zaman ilerledikçe ve ifadeler alınmaya devam ettikçe, bu görüşün sahibine hak vermeye başladım.

Darbe girişiminin bir numaralı sanığı olan Org. Akın Öztürk, gerçeğinden 180 derece zıt ifade verdi. “Benim darbe ile hiçbir ilişkim yok. Hatta ben darbeci arkadaşlara engel olmaya çalıştım, vs.” gibi asılsız cümlelerle, savunmalar yapmış. Pek tabiidir ki, savcılar ve hâkimler lâfa değil, icraata bakarak karar verip tutukladılar.

Gn. Kurmay Bşk. Org. Hulusi Akar’ın başına silah dayayıp, bildiriyi imzalamaya ve okumaya zorlayan Tümgeneral Mehmet Dişli de darbe girişiminin başarısız olduğunu anladıktan sonra, 180 derece dönüş yapmış. Rehin alınan Sn. Akar ile birlikte çıkarken, kendi bileklerine de plastik kelepçe taktırarak, kendisinin de darbeciler tarafından rehin alınmış olduğuna inandırmaya çalışmış. Bu hileyi Sn. Akar bozmuş.

...
Yazının tümü basılı dergimizde! ABONE olmak için lütfen TIKLAYIN

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir