15 Temmuz Ruhunu İlelebet Yaşatmalıyız

Ali Erkan Kavaklı

Geçmiş bilinmezse gelecek inşa edilemez. Tarih milletlerin hafızasıdır. 15 Temmuz 20016, 28 Şubat 1997, 12 Eylül 1980, 12 Mart 1971 ve 27 Mayıs 1960, 1908’de Sultan Abdülhamit ve 30 Mayıs 1876 Sultan Abdülaziz Han’ın devrilmesi zulmün zirve yaptığı zamanlar.

Milletin kanını beynine sıçratan şey, uğradığı haksızlık ve zulüm. 15 Temmuz’da darbeyi gerektirecek ne vardı? Ülke seçilmiş ve halkın güvenine mazhar bir hükümetle yönetiliyor, halk hayatından memnun, ekonomi iyi. Devlet terörle üstelik canla başla mücadele ediyor. Darbeciler millete Amerika emperyalizminden başka ne vadettiler?

Bu millet, tarih boyunca ve her zaman mazlumun ve mağdurun yerinde yer aldı. Darbelerin hepsi Pentagon patentlidir, arkasında masonlar, CIA ve Batı istihbaratları vardır. Geçmişten ders çıkaran asil millet 15 Temmuz’da darbecilerin ensesine yumruğunu indirdi.

İlk defa bir sivil lider, meydana çıktı, yüreklilikle darbecilere meydan okudu, milleti sokağa ve meydanlara çağırdı. Darbenin hedefindeydi Cumhurbaşkanımız. Onu infaz etmek için SAT komandolarından oluşan suikast timi hazırlamışlar. Hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hem Başbakanımız Binali Yıldırım hem darbecilere meydan okudular; “Teslim olmayacağız, ölümüne direneceğiz.” mesajı verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir