15 Temmuz Zaferinin Tahlili

Mustafa Necati Özfatura

15 Temmuz gecesi ülkemiz için önemli bir milat olmuştur. Milletimiz “İkinci Çanakkale Zaferi”ni tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

Evini terk ederek ve ölümü göze alarak milyonların meydanları doldurması, F-16 ve helikopterlerden atılan bomba ve makineli tüfek atışı altında yerlerini terk etmeyişleri, bazı insanlarımızın tankların altında ezilmeleri Türk halkının devlete ve demokrasiye bağlılığının şerefli bir tezahürüdür.

Bir saat önce evindeki koltuğunda televizyon seyredenler, Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine nehir gibi meydanlara akmış âdeta bir destan yazmıştır. Bakın ileride, gelecek nesiller bu insanları şükranla anacaktır. Evimin balkonundan meydanlara gidenleri saygı ve gözyaşları ile seyrettim. Bazılarının yanında eşleri ve kucaklarında çocukları vardı.

Meydanlardaki kardeşlerimizden 249’u vatan hainlerinin saldırısı sonucu şehitlik ile şereflenmiştir.

 

 

HİÇ BİR DARBEDE HALKA ATEŞ AÇILMADI

Türkiye’de kaç sefer darbe oldu. On binlerce kişi tutuklandı. Ama hiçbir darbe veya darbe girişiminde halkın üzerine ateş açılmadı. Ortak değerlerimize saldırıda bulunulmadı.

Paralel Yapı denen güruh, kendisinin dışındaki herkesi “öteki” olarak görür ve asla Müslüman ve insan olarak görmez. Bu konuda belgelere dayanarak çok şey yazabilirim. Bunlar Allah-ü tealanın emir ve yasaklarına uymaz robot gibi verilen emirlere göre hareket ederler. Beyinleri yıkanmıştır. PKK’dan farksızdırlar. Oysa Allah-ü teala “Bir insanın katli bütün insanlığın katli gibidir” buyuruyor.

Paralel Yapının bir terör teşkilatı olduğu ortaya çıkmıştır. Tankların paletleri altına yatarak katliamı önleyenlerin bu hareketleri bir iman göstergesidir. Paralel Yapı 17 ve 25 Aralık yargı davaları ile başarılı olamadı. Daha sonra Paralel Yapı polislerinin tahriki ile Gezi olayları başladı. Bu olaylardan faiz lobisi viskilerini yudumlarken 1-2 haftada milyarlar kazandılar. Başarılı olamayınca Demirtaş’ı kullanarak 6-7 Ekim olayları ile iktidarı yıkmak istediler. Bunda da başarısız olunca devreye PKK terörü girdi. Yine başarılı olamadılar.

Son olarak 15 Temmuz darbe kalkışmasını yaptılar. Elhamdülillah bunda da başarılı olamadılar. Öyle tahmin ediyorum ki, bu işin arkasında ABD, AB ve bilhassa İngiltere vardır. Bu ihanet devam edebilir. Uyanık olmak zorundayız. Devlet muhtemel bir darbeyi önleyecek tedbirleri ihtiva eden bir talimat hazırlamalıdır.

Rusya’da Orta Doğu uzmanı Nadana’ya göre Rus uçağı Paralel Yapıya mensup F-16 pilotu tarafından Erdoğan’ın haberi olmadan düşürülmüştür. Yine Lübnanlı bir yazara göre:

“Türklerin asırlarca bizi idare etmesinin sırrını anladım. Biz darbeler olduğu zaman kaçıyoruz. Türkler ölümü göze alarak darbecilerin üzerine gidiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir