Bayrak ve rüzgâr, millet ve lider!

Fuat Bol

 

DERDİMİZ VARDI, ANLATAMADIK!

FETÖ terör örgütünün ne olduğunu anlayabilmek için, illa darbe mi yapması gerekiyordu?

Cumhurbaşkanı sayın Tayyip Erdoğan devletin tepesinde, bizler bir avuç yazar-çizer olarak gazete sütunlarımızda; mahut terör örgütünün hedefi olmak pahasına yırtınıp durduk. Gelin görün ki, derdimizi kimseye anlatamadık.

Başsavcılığın iddianamesi, senelerdir dillendirip yazdıklarımızla bire bir örtüşüyordu. Türkiye’yi hegemonyasına alan Üst akıl (Önce İngiltere, sonra ABD), dünyanın büyükçe bir kesiminde olduğu gibi, Türkiye’de de proje geliştirdi. Bu projeyi; Fethullah Gülen’i yanına alarak ve kullanarak, eğitim faaliyetleri görüntüsü ile yürürlüğe soktu. Dershaneler ve kolejler derken; sayıları 600’ye yaklaşan her kademedeki özel okullar, 17 vakıf üniversitesi ve polis okullarının yanı sıra; hava-kara-deniz ve jandarma okulları ve bunların akademileri vb… hep bu yapının kontrolüne geçti.

1971 senesinde başlatılan öğrenci yetiştirme faaliyetleri son güne kadar yükselerek devam etti. Asker olsun sivil olsun hiçbir iktidar bunların gerçek yüzünü fark etmedi ve hemen hepsi bunlara yardımcı oldu. Her çeşit okulun imtihanlarını bunlar düzenliyor, sorularını çalıp yandaşlarına veriyorlardı. Yandaşı olmayanları ise; baskı, zulüm ve iftiralarla okullardan attırıyor ve böylece, meydan yeri yalnızca bunlara bırakılıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir