Bazen Kaybet Ama Asla Kaybolma!

Yavuz Bahadıroğlu

Yüreğimiz birinin yüreğinde olabilir ama aklımız asla başkasının cebinde olmamalı.

Farklı düşünmemiz, farklı giyinmemiz, farklı yaşamamız problem değil. Problem kendi fikrimizi ötekine dayatmaktan çıkıyor.

Tüm taraflara söylüyorum: Muhalif fikre vuracağım diye muhalefetin fikirlerini tekrarlamak muhalif fikrin yaygınlaşmasına hizmet eder.

Aynı şeyleri aynı kalıplarla düşünenler bir araya gelip birbirinize baş sallamayın! Gaz vermeyin! Şu-bu ideolojinin reklamını yapmayın birbirinize! Yeni fikirler üretin: Ancak bu şekilde birbirinize katkıda bulunabilir, fikren zenginleşir ve zenginleştirirsiniz.

Bir gün “Vangölü Canavarı”, bir gün “Çorum mezarlığında esrarengiz kız”! İlim-irfanla ilgilenmeyen toplumlar böyle saçmalıklar üretir.

 

“Türk’ün fazileti imanından gelir!”

Bugün İsrail tarafından katledilen Filistinlilerin gerçek katili Amerika, ona kayıtsız şartsız köle olan Suudi yönetimi ve BAE’dir.

Doğu Türkistan, Kıbrıs, Filistin, Mısır, Bosna, Kosova, Suriye, Irak, Katar: Dünyanın derdi bize düştü, çünkü o ülkeleri yüz yıllarca biz yönettik…

Osmanlı, egemenleri ve güçlüleri koruyan “İmkân Demokrasisi” yerine, eşit imkânlar ve şartlar çerçevesinde “insan” öncelikli bir “Vicdan Demokrasisi” kurmuştu. Bugün de nihai hedefimiz “Vicdan Demokrasisi” olmalı.

“Türk’ün fazileti imanından gelir!”

Kendine güven! Tarihin çok eski, kültürün çok derin, milletin çok büyük; “Yürü hâlâ ne diye oyunda oynaştasın / Fatihin İstanbul’u fethettiği yaştasın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir