Darbeye Darbe Vuran Kitaplar

21 Temmuz 2017

Mehmet Nuri Yardım

Türkiye’nin 2016 yılında yaşadığı “15 Temmuz İhanet, İşgal ve Darbe Teşebbüsü”nün ardından milletimizin gösterdiği büyük uyanış, diriliş, direniş ve şahlanışı, kitaplara da yansıdı. Uzun yıllardan beri Bâbıâli’de kültürel faaliyetlerine devam eden bir çok yayınevi, durumdan vazife çıkararak 15 Temmuz’la ilgili kitaplar yayımladı ve hazırlatmaya devam ediyor. Bu konudaki neşriyatta büyük bir artış olacağı da tahmin ediliyor.

Kaba kuvvet, fikri yenebilir mi? Kurşun, kalemi alt edebilir mi? Tank, uçak ve silah, imanlı göğüsleri durdurabilir mi? Hayır. Asla ve kat’a. Bunu biz yaşadık, gördük. Çocuklarımıza hatta torunlarımıza anlatacağımız milli hikâyelerimiz ve hâtıralarımız birikti. Bir tarihti aslında yaşadığımız, ilelebet unutulmayacak bir destan. Her ne kadar bazı gafiller ve yarı aydınlar, kalın ve acınası gaflet uykusundan hâlâ uyanamamışlarsa da aziz milletimiz her şeyi gördü, hadiseleri yaşadı ve kararını verdi. Vatana sahip çıkılacaktı, çıkıldı. Köy köy, kasaba kasaba, şehir şehir örülen güzel Türkiye’miz, gözünü kan bürümüş bir güruha teslim edilmedi şükür. Canlar bahasına şanlı bir destan yaşandı ve Türkiye’ye diz çöktürülemedi. 

Dünyanın en güzel ülkesi, yeryüzündeki mazlumların sığındığı son ve tek kalesi Türkiye’miz, 15 Temmuz 2016 gecesi alçakça bir saldırıya uğradı. Bu hareket, sıradan bir taarruz değildi. İhanet, aziz milletimiz tarafından cesaretle, kahramanca püskürtüldü. Bu kirli hareket, sadece kuru bir darbe teşebbüsü sayılamaz. İçerideki hainlerin ve dışarıdaki düşman devletlerin işbirliğiyle aziz vatanımız parçalanmaya çalışılmıştı. Bu sinsi ve kurnaz planlar, uzun zamandan beri tezgâhlanan bir hareketin teşebbüsünden ibaretti. Kurulan pusu, neticesiz kalmıştı. Nitekim, 15 Temmuz alçak saldırısının püskürtülmesi ve akamete uğratılması neticesinde emperyalist Batının gerçek yüzünü göstermeye başlaması tesadüfi değildir. Sözde müttefiklerimizin teröristlerle kirli ve kanlı bir ittifak kurduğu anlaşıldı.

...
Yazının tümü basılı dergimizde! ABONE olmak için lütfen TIKLAYIN

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir