Dergimizin tarih yazarlarından Ercüment Yavuz Korkmaz’a TÜBİTAK’tan anlamlı ödül

Divanyolu Dergisi’nin genç yazarlarından Ercüment Yavuz Korkmaz daha önce dergimizde yayımlanmış olan Teselya Savaşı’nı konu alan yeni bir çalışması ile TÜBİTAK’tan ödül aldı.

 

Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi’nde eğitimine devam etmekte olan Ercüment Yavuz Korkmaz’ın, “UNUTULAN ZAFER: 1897 Osmanlı-Yunan Savaşı’nın Türk Tarihindeki Yeri ve Osmanlı Toplumu Üzerindeki Etkilerinin İncelenmesi” konulu çalışması, TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması’nın tarih kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

 

Ödüller törenle verildi

TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenen, 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması, Antalya Mimar Sinan Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplamda 24 bin 320 öğrencinin, 16 bin 181 projeyle katılım sağladığı yarışmanın finalinde 219 proje değerlendirilmeye alındı. 3 gün boyunca Antalya’da süren yarışma finallerinde öğrenciler projelerini alanda sergilerken, yarışmanın tüm kategorilerinde dereceye giren projelerin sahiplerine de yapılan bir törenle ödülleri verildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir