Endişenizi giderecek bir sıbyan mektebi var: SEVMEKDER

13 Kasım 2018

Sakarya’da Sevgi Mektebi Derneği’nde 3,5 yaşından başlayarak tüm çocuklar Kur’an-ı Kerim öğrenebiliyor. 3,5 yaşa gelmiş, konuşmaya başlamış ve tuvalet eğitimini tamamlamış her çocuk bu mektebe gidebiliyor.

Sevgi Mektebi, şimdiye kadar bir çok çocuğa Kur’an-ı Kerim öğretti, hatim yapmalarını sağladı. (SEVMEKDER) Sevgi Mektebi Derneği kurucusu Murat Uçar, hedeflerini ve uyguladığı yöntemleri, Divanyolu’na anlattı…

Derneğiniz, mektebiniz ve gayenizden bahseder misiniz?

Derneğimizin kısa ismi SEVMEKDER yani Sevgi Mektebi Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği. Sakarya Adapazarı’nda faaliyet gösteriyoruz.

Hiç şüphe yok ki, milletleri ayakta tutan, sâhip oldukları millî ve manevi değerlerdir. Bu değerler, milletlerin birlik, beraberlik ve toplumsal dayanışma içerisinde yaşamaları ve millî kimlikleriyle târih sahnesinde de yer almalarını sağlamaktadır. Milletler, söz konusu kıymetleri, değerleri, kıymet verdikleri büyüklerinin çaba ve hatıralarını gelecek nesillere / kuşaklara aktardıkları nisbette varlıklarını sürdürebilirler.

 

Tarihimize bakarsak, neler görüyoruz bu konuda?

Târih bize, millî ve ma’nevî değerlerine sâhip çıkmayan ve başka milletleri körü körüne taklîd edip millî şahsiyetlerini kaybedenlerin, dünyâ coğrafyasından silinip gittiklerini göstermektedir. Bu yüzden, bir toplumu içten yıkmak isteyenler, onların inanç, ahlâk ve millî değerlerini yok etmeyi ilk hedef olarak seçmektedirler.

Bu i’tibârla, özellikle çocuk yaştan başlamak üzere genç kuşakları, bu değerler çerçevesinde eğitmek ve yetiştirmek gayet önemlidir. Çünkü esefle görüyoruz ki, çocukların ve gençlerin dînî, millî ve ahlâkî değerlerden uzaklaşmaları, örf ve âdetlerimize uymayan davranışları benimsemelerine, zararlı akım ve alışkanlıkların tuzaklarına düşmelerine yol açmaktadır.

Dernek olarak milletimizin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini koruyan ve geliştiren, ailesini, milletini, dinini seven ve yücelten, yaşadığı topluma karşı sorumluluk duyan, başarılı ve ahlaklı nesiller yetişmesi için gayret sarf etmekteyiz.

...
Yazının tümü basılı dergimizde! ABONE olmak için lütfen TIKLAYIN

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir