FETÖ’nün dejenere ettiği değerlerimiz: Cemaat, Hizmet, Himmet, Abi-Abla ve İmam

Murat Güven

FETÖ, dinimizi ve devletimizi hedef alan, ipi dışarıda olan, çok sinsi bir terör örgütüdür. Verdiği en büyük zararlardan biri de, asırlardır kullandığımız değerlerin dejenere edilmesidir. İşte bunlardan birkaçı:

 

“CEMAAT”

Eli kanlı bu terör örgütü, kendini dinî bir cemaat olarak göstererek militan devşirmiş, kendilerinden olsun olmasın ağına düşürdüğü herkesi maddi ve manevi yönden sömürmüştür.

Bilindiği gibi, cemaat ifadesi dinimizde farklı manalarda kullanılmaktadır. Biri, namazın toplu halde kılınmasıdır ki, erkekler için sünnettir. Diğer bir manası, topluluk demektir, birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Bu konuda sevgili Peygamberimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) buyuruyor ki:

“Cemaatte, birlik ve beraberlikte rahmet; ayrılıkta ise azab-ı ilahi vardır.” (Beyheki)

Cemaat kavramının kullanıldığı önemli bir yer de “Ehl-i sünnet vel-cemaat” ifadesidir. Buradaki “sünnet” Peygamber efendimiz, “cemaat” ise Eshab-ı kiram’dır. Çünkü Eshab-ı kiram Peygamber efendimizin arkadaşları ve talebeleri, yani cemaatidir. Peygamber efendimiz Cehennemden kurtulan tek doğru doğru yolun, kendisinin ve Eshabının bulunduğu yol olduğunu bildirmiştir. (Tirmizi)

Görüldüğü gibi FETÖ’nün hiçbir bakımdan “cemaat” ile alakası yoktur. Tamamen masonik bir örgütlenme yapısına sahiptirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir