İslâmı Seçme Sebebi

A. Raif Öztürk

Allah’ım!

Bu yazımı bana, anne ve babama, bunu okuyan ve paylaşan, insanlara fayda sağlayacak ilme yönlendiren kardeşlerime sadaka-i cariye (ardı kesilmeyen, devam ettikçe fayda sağlayacak amel) eyle.

Amin.

…..

 

63 yaşındaki bilim adamı Robert Kenzi termal (ısı ve ışın belirleyen) kamerasıyla abdestli Müslümanların vücudundan yayılan, onları çevreleyen ısı ve ışını tespit etmek için çekim yapıyordu. Bu çekimler neticesinde abdest alan insanları çevreleyen nûranî bir hâre olduğunu görmüş ve müslümanların yeryüzünde yaşayıp hareket eden en temiz (taharetli) kişiler olduğunu tespit etmişti…

İlginç Bir Araştırma Ve Muhteşem Hakikatler

Çekimler neticesinde tespit edilen hâreler yedi kattan oluşmaktaydı. İlk önce kırmızı hâre insanı sürekli çevrelerse, insanda güven ve huzur hissini temin ediyordu… O gün için o bilim adamı bu hakikatleri bilmese de, bunlar Resûlullah Sallallahü Aleyhi ve Sellem Efendimizin buyurduğu müjdelerin bugünkü teknolojinin elverdiği kadar görünmesinden başka bir şey değildi… Zirâ Peygamber Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurmuşlardı:

“Kul abdest aldığında günahları iki gözünün arasından çıkar, iki kulağının arasından çıkar, iki elinin arasından çıkar, iki ayağının arasından çıkar. Abdestten sonra oturduğunda bağışlanmış olarak oturur.”

Bağışlanmış demek, “güvendedir” anlamına da geliyordu elbette…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir