Umurlu Köyü – Şemdinli

15 Aralık 2018

Haritaya bakıp bulun, Hakkâri nerede?
Peki, Şemdinli hangi köşede?
Derecik beldesini hiç duymuş muydunuz?..
Fakat Umurlu Köyü bizim umurumuzdaydı.

Uzun sözün kısası;

Dîvanyolu’muzun Genel Yayın Yönetmeni Muammer Erkul, İstanbul’da Babıali yokuşunda bulunan dergi merkezimizde yüzlerce imza attı…

..sevinç çığlıkları ise ta Türkiye’nin diğer ucundan, Şemdinli’den duyuldu.

 

Umurlu Ortaokulu’nun enerjik müdürü Sıtkı Açan, ard arda hayata geçirdiği faaliyetlerle öğrencilerine uzun mesafeleri daha çabuk aldırmaya çabalayan bir genç eğitimci.

Biz de Hakkâri Şemdinli’nin, Derecik Beldesi Umurlu Köyü Ortaokulu ile irtibata geçtik. Öğrencilerin isimlerini öğrendik ve yazarımızın önüne koyduk. İmzalar için gün yetmedi yarına kaldı. Fakat koliler doldu, yanına ilave kitaplar ve Dîvanyolu Dergimizin ciltleri kondu.

Ve kargo yola çıktı.

 

Gerisini okulun sitesinden okuyalım:

 

    İŞTE SÜRPRİZ!

1 haftadır merakla beklediğiniz sürprizi açıklıyoruz. Usta şair ve yazar MUAMMER ERKUL, 90´lı yıllardan beri tüm Türkiye´de çocukların can dostu olan çizgi karakter ÇEKİRGE ÇETIN´in yeni macerasını anlattığı romanını HEPİNİZİN ADINA TEK TEK İMZALADI VE BİZE GÖNDERDİ. Usta yazar, bir gün sizleri de görmek istediğini ve mümkün olursa köyümüze gelip sizlerle tanışacağını söyledi.

Kitapları aldıktan sonra 28 ARALIK tarihinde ise ÖDÜLLÜ KITAP OKUMA YARIŞMASI ile bu yıl da heyecan yaşayacaksınız. Yarışmada kitabın içeriği ile ilgili sorulara yanıt vereceksiniz.

Yıllardır tüm çocukların ilgiyle okuduğu ve sevdiği çizgi kahraman Çekirge Çetin´in yeni macerasını okuyacağınız bu kitabı alır almaz ilk sayfasına bakın. Yazar Muammer Erkul sizin adınıza kitapları imzaladı ve okulumuza gönderdi.

Bu nazik davranışından ötürü kendisine teşekkür ediyoruz.

Umarız bir gün imkân bulur ve kendisini okulumuzda misafir etme şansına ulaşırız.

 

Kitaplarımızı Dağıttık

Usta yazar Muammer Erkul´un, tek tek imzalayıp yolladığı “Çekirge Çetin, Dünyanın Tam Ortası” adlı kitabını bugün öğrencilerimizle buluşturduk. Kendi adlarına imzalanmış kitapları görünce çok sevinen öğrencilerimiz Erkul´u ilk fırsatta aralarında görmeyi çok istiyorlar.

Umarız kendisini en kısa zamanda misafir edebiliriz.

...
Yazının tümü basılı dergimizde! ABONE olmak için lütfen TIKLAYIN

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir